Sayın Hocam,

Aşağıda 2-4 Haziran Tarihleri arasında gerçekleşecek olan INCSOS VII.KARABAĞ ULUSLARARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ tur programı ,fiyat bilgileri, ödeme  ve katılım şartları bilgilendirme formu tarafınıza sunulmuştur. Son kayıt tarihinin 04 Mart 2022 Cuma günü olduğunu bildirir katılım ve konaklama durumunuzu tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.

INCSOS  VII. KARABAĞ

2-3-4 HAZİRAN 2022

ULUSLARARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ

Firmaya bildirilen saat ve tarihte İstanbul Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılacak uçuşun ardından Bakü Havalimanı’na iniş sonrası, rehberlerimizle buluşma ve ardından seçilen otele ulaşım gerçekleşecektir.

02 Haziran Perşembe

Sabah kahvaltısı sonrası otellerimizden hareket edilecek ve 08:00 / 10:00 arası şehitlik, anıt ziyaretleri ve törenlerin ardından sempozyumun gerçekleşeceği Ada Üniversitesine geçilecektir. Sempozyum açılışı, konuşma ve sunumların ardından 14:00 gibi Bakü şehir turuna başlayacağız. Şehir turumuza, 2000 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne dahil edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) ile başlıyoruz. Eski Şehir’e ulaşmamızın ardından ilk ziyaret noktamız 15. yüzyılda İbrahim Halilullah tarafından inşa edilmiş Şirvan Şah Sarayı olacaktır. Ardından 2500 yıllık geçmişe sahip olan Kız Kulesi ve Cuma Camii’ni gezdikten sonra Buhara ve Multani Kervansaraylarını görüceğiz. Bu gezimizi bitirdikten sonra şehir merkezinin sokaklarında (Torgovaya Caddesi) yürüyüp Savaş Ganimetleri Müzesi ziyaretini gerçekleştireceğiz. Bu müze, Ermeni Ordusu’nun inşa ettiği savunma duvarlarının ve şanlı Azerbaycan ordusunun muharebe sahasında işgalci Ermenistan’ın yenmesi sonucu ele geçirilen savaş ganimetlerinin sergilendiği bir müzedir. Bu ziyaretimizin ardından Haydar Aliyev Müzesi’ne gezimizi gerçekleştireceğiz. Haydar Aliyev Müzesi 619.000 metrekarelik bir alan olup mimarisi Irak-İngiliz mimar Zaha Hadid tarafından gerçekleştirilmiştir.

Turumuzun sonunda konaklama için otelimize döneceğiz. 

03 Haziran Cuma

Sabah kahvaltısı sonrası otellerimizden üniversiteye hareket edeceğiz ve sempozyum sonrasında  14.30 itibariyle Bakü’yü gezmeye devam edeceğiz. Bugünkü rotamız Abşeron Yarımadası. Abşeron Yarımadası’nda dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) tapınaktan biri olan Ateşgah Mimari Kompleksi’ni göreceğiz. Oldukça ilgi çekici olan ve içindeki ateşi yüzyıllardır sönmeyen bu yapı, Mecusi inanışıına göre belli başlı Hac mekanlarından birisidir. Ateşgah ziyaretimizin ardından ünlü seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’ adını yakıştırdığı yanardağı ziyaret edeceğiz. Yanardağ toplamda 65 hektarlık bir alanda var olan ve yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri yanmaya devam etmektedir. Ziyaretimizin ardından Bakü’nün 70 km. güneyinde yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Gobustan’a doğru yola çıkacağız. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir.

Turumuzun sonunda konaklama için otelimize döneceğiz. 

04 Haziran Cumartesi

Sabah erken kahvaltı sonrası hareket ile yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzda Azerbaycan’ın Kültür Başkenti olarak ilan edilen Dağlık Karabağ Bölgesi’ne yolculuk yapacağız. Şuşa kenti ve Karabağ bölgesi Mayıs 1992 itibari ile uluslararası hukuka aykırı olarak Ermenistan tarafından işgal edilmiş ve Kasım 2020’de Azerbaycan’ın kesin galibiyeti ile sonuçlanan savaşın ardından Azerbaycan’ın kontrolüne geçmiştir. Bölgenin en önemli şehirlerinden Şuşa’da katılacağımız tören sonrasında 1754 yılında dönemin bölgedeki hakimi olan Karabağ Hanlığı tarafından yaptırılan yaklaşık 1600 metre rakımlı Şuşa Kalesi ve kalıntıları, Şuşa Müzesi görülecektir.

Ermeni işgali altındayken tarihi kent Şuşa ve civarında 60’tan fazla Camii yerle bir edilmişti. Karabağ Hanlığı’nın en önemli kentlerinden olan Şuşa’da ayakta kalabilmiş, 1875’te yaptırılan Aşağı Gövhar Ağa Mescidi minaresindeki işçilik ve süslemesi görülmeye değer ve dikkat çekicidir.

Öğle yemeğinin ardından daha sonra verilecek saatte Bakü Havalimanı’na ulaşmak üzere Şuşa’dan ayrılacağız.SNGL BB: TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA-KAHVALTILI

DBL BB: İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA-KAHVALTILI

TRPL BB: ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA-KAHVALTILI

Fiyatlara dahil olan hizmetler:

1-Belirtilen otellerde 3 gece konaklama + kahvaltı

2-Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

3-Tur boyunca her sabah Otel-Ada Üniversitesi ulaşımı ve akşamları gezi sonrası otele ulaşım.

4-02 ve 03 Haziran’daki Bakü şehir turu gezisi

5-Son gün Şuşa’ya otobüslerle gidiş –dönüş

6-Müze giriş Biletleri, yerel rehberler eşliğinde gezi ve seyahat sigortası

Konaklama ve otel transfer hizmetleri olmaksızın katılım ücreti 150 dolardır.

SON KAYIT TARİHİ :04 MART 2022

 

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ:

Bilgehan KAYA           :0553 132 28 28

İsa ELBİNSOY              :0538 685 90 76

 

**** Katılımcılarımızın  hangi otel seçeneğinde konaklama  (Ekonomik Paket, Standart  Paket, Standart Plus Paket ve Lüks Paket seçeneklerinden birini ) yapmak istediklerini belirlemesi gerekmektedir.

 

SILA TURİZM SEYAHAT ACENTASI - BANKA HESAP NUMARALARI

ZİRAAT KATILIM BANKASI -- TL HESABI       TR35 0020 9000 0009 8528 0000 03

ZİRAAT KATILIM BANKASI --USD HESABI     TR08 0020 9000 0009 8528 0000 04

*KUVEYTTURK KREDİ KARTINA 3 TAKSİT İMKANI VARDIR.

**MAİL ORDER SİSTEMİMİZ BULUNMAKTADIR.

Saygılarımızla…

Akdeniz Cd.  No: 6 Kat: 1  Fatih / İstanbul / Türkiye Tel : + 90 212 631 57 58  Fax : + 90 212 534 73 43

Web : www.silatur.com.tr          E Mail : info@silatur.com.tr